De BYD Seal U DM-i neemt het rechtstreeks op tegen concurrentie als de populaire Ford Kuga PHEV en Skoda Kodiaq. Het is een druk bevochten segment waar kopers schipperen tussen benzine en elektriciteit. De 18 kWh bruto capaciteit van de BYD behoort tot de grootste in z’n klasse, niet gek dat je er ook zo’n 70 tot 80 kilometer ver mee komt. Alleen de modellen uit de PON-stallen komen verder en hebben ook een iets grotere batterij. Op elektriciteit rijdt de Seal U voortreffelijk. Stil, soepel een aangenaam, wanneer de accu wordt aangesproken is de Chinees in z’n element. Ga je echter over op benzine, dan merk je wat kleine hinderlijke puntjes. Zo is de motor vanaf een snelheid van 100 kilometer per uur behoorlijk hoorbaar en klinkt er een vervelende brom door tot in het interieur, vergelijkbaar met de vroegere CVT-automaten.

De 1.5 benzinemotor levert 218pk en dat is fors wat. Je kunt nog kiezen voor een nog krachtiger variant die pakweg 110pk meer levert, maar we vragen ons af wie daarvoor zou kiezen. Immers, met de reguliere Seal U ben je al in een alleszins acceptabele 8,9 seconden vanuit stilstand op 100 kilometer per uur en in beide gevallen ligt de topsnelheid op 170 kilometer per uur. Ook blijft de batterij in beide gevallen gewoon hetzelfde. De zogeheten Boost is de versie die je moet hebben, en daarvoor krijg je een hoop luxe aan boord. Elektrische stoelen, die ook verwarmbaar en te ventileren zijn, sfeerverlichting, een prima audiosysteem, een groot scherm dat te draaien is, automatische airco met twee zones, een 360-graden camera, een panoramadak dat opvallend ver open kan (het wordt een halve cabrio) en een elektrische kofferklep. Ohja, hij heeft ook nog adaptieve cruise controle met een stuurse en eigenwijze stuurhulp.

Als je goed oplet zie je dat de BYD Seal U een stuk ouder oogt in het interieur dan de reguliere BYD Seal, een concurrent van de Tesla Model 3. Over Tesla gesproken, de Seal U moet concurreren met de Tesla Model Y. In vergelijking met de Tesla heeft de BYD weliswaar een oke afwerking, maar het is niet zo modern, strak en zakelijk als in de Tesla. Laatstgenoemde is voorzien van veel betere software, die ook sneller werkt. Het infotainment systeem is niet zo modern, maar biedt wel Apple Carplay en Android Auto. De graphics zijn best prima te noemen, maar verwacht geen Tesla scherpte. Rondom de automatische versnellingspook van de BYD vinden we een hoop vlekgevoelige pianolak, maar het geheel oogt wel netjes.

De BYD Seal U DM-i is uiterst gunstig geprijsd, want voor iets minder dan 40 mille beschik je al over deze Chinees. Belangrijk om te vermelden is dat er camera’s rondom aanwezig zijn, inclusief een 360 graden view waarmee je om de auto kunt kijken. De tijd dat Chinese merken ver achter liepen op Europese modellen ligt achter ons. BYD is met dit model nog niet op het niveau van de premium merken, maar doet wel een hele nette poging en kan zich wedijveren met auto’s als de Ford Kuga PHEV, die voor een soortgelijk bedrag in de boeken staat. Het verschil: de afwerking is mogelijk wat minder, maar je hebt wel veel meer opties die al standaard aanwezig zijn. Dit is een speler om rekening mee te houden.