De definitie van grandeur is majesteitelijk, groots, prachtig, deftig of imponerend zijn op een ontzagwekkende manier. Natuurlijk is dat wat overdreven gesteld, maar de Jeep Grand Cherokee maakt ondanks z’n hogere leeftijd toch nog steeds veel indruk. Naast optische wijzigingen veranderde ook het nodige onderhuids. Aan boord vinden we een 2 liter benzinemotor die ondersteuning krijgt van een elektrische motor met accu die maar liefst 17,3 kWh meet. Het vermogen van deze elektrische aandrijving is 107 kW, en 245 Nm koppel. Het oplaadvermogen aan de laadpaal op straat of thuis komt niet verder dan 2-fase. Dat is dus 7,2 kW, daarmee duurt het pakweg 2,5 uur voordat de accu volledig is opgeladen. Naast de accu heeft de brandstoftank een enorme omvang, helemaal voor een plug-in hybride, wat deze Jeep is. De inhoud ervan bedraagt namelijk 94 liter, en dat is veel meer dan het overgrote deel van de concurrentie.
Aan boord van de Jeep Grand Cherokee kijk je vanuit een hoge werkplaats uit over het verkeer. Je hebt echt het zogeheten king of the road gevoel in deze auto. De stoelen zitten goed, hebben lange zittingen en voorin is het net als achterin ruim. Helemaal achterin is er een forse 533 liter bagageruimte voorhanden, waarbij aangemerkt moet worden dat de elektromotor natuurlijk een deel van de ruimte opslokt. Er zijn veel fysieke knoppen aanwezig, en dat kan ons wel bekoren. Op die manier zoek je nooit lang naar een bepaalde functie en kan je al snel je weg vinden in de Jeep. Het infotainmentsysteem werkt prima – is niet de allersnelste in z’n soort – maar we kunnen er wel mee leven. De vele aanwezige pianolak in het interieur is nogal besmettelijk voor vette vingers, waardoor je vaak een doekje bij de hand moet hebben. De houten motieven ogen hoogwaardig, en het geheel doet warm aan. Heel anders dan alle minimalistische snit die tegenwoordig ‘in’ is.
Bijzonder is dat er een tweede scherm voor de bijrijder beschibaar is. Hierop kan je desgewenst film kijken, onder meer door het aansluiten van een HDMI kabel. Op die manier duurt een reis nooit lang. Bij starten valt op dat de motor niet zo luidruchtig is. Als er op stroom gereden wordt, is het natuurlijk sowieso stil. Met een volle accu voelt de Jeep gretig aan, en is de indruk ondanks z’n gewicht dat je snel van je plek komt. De papieren werkelijkheid bevestigt dat, want in 6,3 seconden zit je vanuit stilstand op de driedubbele cijfers, en de topsnelheid ligt op 210 kilometer per uur. Jeep is behoorlijk realistisch over hun eigen stroomverbruik met de Grand Cherokee, want die ligt op ruim 30 kWh per 100 kilometer. Daarmee kom je dus zo’n 50 tot 60 kilometer ver op één accu lading stroom.
Het verbruik op benzine ligt op zo’n 1 op 12. Het stuurgedrag is zelfverzekerd, maar wel zonder al te veel gevoel. Je hebt niet precies door wat er onder de wielen gebeurt. De draaicirkel is 11,7 meter, het is even steken geblazen in krappe straatjes. De Jeep leent zich dan ook vooral voor de snelweg en voor het terrein. Want hoewel we het niet geprobeerd hebben, zijn de terreinreputatie indukwekkend. Na een week viel ons vooral op hoe gemakkelijk oneffenheden op het wegdek werden geabsorbeerd, dat de grote neus nogal indruk maakt op het overige wegverkeer en dat je je snel thuis voelt in de grootste Jeep. Binnenin is de isolatie goed geregeld, waardoor je omliggend verkeer niet hinderlijk hoort. Het premium gevoel is aanwezig. De meest economische keuze zal het niet zijn, maar veel plezier zal je zeker aan de Jeep Grand Cherokee beleven.