Geely is alweer 15 jaar eigenaar van Volvo, maar de veranderingen bij het merk vallen pas de laatste jaren op. Zo kwam er de Volvo EX30, die voor vele consumenten een hele andere beleving resulteerde dan ze doorgaans van het toenmalige Zweedse merk gewend waren. De kwaliteit en met name de software was niet zo goed op orde, en er waren veel kinderziektes die eruit gehaald werden. Inmiddels zijn de meeste kwalen wel opgelost, maar bij de grotere broer, de Volvo EX90, is dit nog niet het geval. Daar heb je regelmatig te maken met een haperend scherm of wegvallend geluid. Lastig voor een merk dat zolang absolute topkwaliteit hoog in het vaandel heeft staan. Maar niet getreurd, want er is ook nog de vernieuwde Volvo XC90. Je leest het goed, dit is de doorontwikkeling op het pakweg 10 jaar oude model dat voor heel veel blije gezichten heeft gezorgd. Het vlaggenschip van het merk gaat nog niet met pensioen en kreeg een flinke opfrisbeurt. We gaan ervaren hoe dit bevalt.

De Volvo XC90 is er voortaan alleen als T8 in combinatie met vierwielaandrijving. De prijzen beginnen bij 92 duizend euro, niet eens heel erg veel als je het tegenover concurrentie plaatst. Daarvoor krijg je een vergelijkbaar aantal elektrische kilometers uit het 18,8 kWh grote batterijpakket. Bruto welteverstaan. Reken in de praktijk op zo’n 60 kilometer puur elektrisch, of 80 kilometer als je het rustig aandoet op een zomerse dag en binnendoor gaat rijden. Gecombineerd levert de twee liter viercilinder benzinemotor met de elektromotor een vermogen van 455pk op. Het is een snelle jongen, want in pakweg 5,4 seconden blaas je met de rechtervoet van nul naar honderd kilometer per uur. Houd je je voet op het gas/stroompedaal, dan kan je op een onbegrensd deel van de Duitse Autobahn legaal 180 kilometer per uur halen. Een bekende waarde qua begrenzing, waar voorheen veel kritiek op was, maar waar men inmiddels wel vrede mee heeft. Genoeg voor Nederland, zouden wij zeggen. Verbruik ligt in de praktijk tussen de 11 en 13 kilometers per liter benzine. Prima waarden voor de 2197 kilo wegende SUV.

Waar je ook komt, of het nu voorin, achterin of in de achterbak is, je merkt overal het ruimte aanbod. Hoofd- been en knieruimte, het is ruimschoots aanwezig. VDA volgend komen we uit op een riante 640 liter aan kofferruim achter de achterbank. Optioneel is het een zevenzitter, waarbij je ook heel prima achterin zit tot een leeftijd van 15 jaar. Twee grote en één kleine stoel sieren de achterbank, op alledrie zit je erg comfortabel. Het geheel oogt behoorlijk smaakvol, premium en doet rijk aan. Voorin vinden we een groot centraal staand scherm, waar functies als Apple CarPlay en Android Auto te bedienen zijn. De interface van het infotainmentsysteem werkt feilloos en goed geïntegreerd. Je zit voor navigatie wel vast aan Google Software, dat moet je ding zijn. Eventuele privacy zorgen zijn hierdoor wel aanwezig voor hen die het aangaat. Maar dat zal een persoonlijke afweging zijn.

De Volvo XC90 is ook in vernieuwde vorm een landheer op wielen gebleven. Een kasteel, een bombastisch waterbed. Heerlijk om ermee te rijden. Comfort bleef volledig gehandhaafd. De wijzigingen deden zich vooral voor in de vorm van een geoptimaliseerd en groot batterijpakket, een beter infotainment systeem, verder ontwikkelde software en wat andere details. Veel hoefde er aan dit winnende team ook niet veranderd te worden, want zoals de auto is, is en blijft hij nog wel even populair. Voor de traditionele liefhebber van Volvo is het een geruststellende gedachte dat er nog een ‘echte’ Volvo in het gamma aanwezig is en voorlopig blijft. Het kan maar zo de bestseller in z’n segment worden, zeker in deze vernieuwde vorm.








